Vaasan muna-riisipasteija 50x75g raakapakaste
6416577024624
Oy Lantmännen Unibake Ab
Försäljningsenhet
ST
Försäljparti stl:
1
ST
Moms %:
13.5%
Delivery and availability
Produkttyp:
Beställningsprodukt
Om du vill köpa beställningsprodukter i minder partier, vänligen kontakta försäljnings- eller partihandelschefen i ditt område.
Vaasan Muna-riisipasteija is a tasty egg-rice filled pasty.
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
| Genetically modified code | Free from  |
Nutritional properties
| Free From | Lactose  |
| Energiasisältö (kJ) | 1421  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 340  kcal |
| Rasvaa | 22.5  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 11.3  g |
| Hiilihydraattia | 27.7  g |
| Ravintokuitua | 1.6  g |
| Proteiinia | 6.2  g |
| Suolaa | 1  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0.01  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E330 Sitruunahappo 
E334 L-Viinihappo  E300 Askorbiinihappo  E322 Lesitiinit  |
| Brand Name | Vaasan |
| Packaging label | Made in Finland Flag with Key |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code |
Case
Bag |
| Handling Instructions Code Reference |
Frozen product
Foodstuffs |
| Preparation instructions (Fin) | Paista jäisenä 200°C 20–25 min tai sulaneena 190°C 18–20 min. |
| Preparation instructions (Swe) | Grädda som fryst i 200 °C 20–25 min eller efter upptining i 190°C 18-20 min. |
| Minimum storage handling temperature | -25 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |





