Arla Salskea Cheddar juustoviipale 150g
5000246727766
Arla Oy suora
Försäljningsenhet
ST
Försäljparti stl:
10
ST
Moms %:
13.5%
Delivery and availability
Produkttyp:
Beställningsprodukt
Om du vill köpa beställningsprodukter i minder partier, vänligen kontakta försäljnings- eller partihandelschefen i ditt område.
Mild cheddar cheese with handy slices
Ingredienser
Pasteurized MILK , salt, microbiological rennet, sourdough.
Origin of product
| Country of manufacture | United Kingdom  |
Origin of ingredients
| Mjölk |
Ainesosan määrä prosenteissa :  
Lypsypaikka : Iso-Britannia  Tuonti : Iso-Britannia  Senaste bearbetning : Iso-Britannia  |
Näringsinnehåll
| Sisältää allergeenin | Mjölk  |
| Ei sisällä allergeenia |
Spannmål som innehåller gluten 
Skaldjur  Ägg  Fisk  Jordnötter  Sojabönor  Nöt  Selleri  Senap  Sesamfrön  Dioxid och sulfiter  Lupin  Blötdjur  |
| Sisältää | Maito  |
| Ei sisällä |
Laktoosi 
Lisäaineita  Säilöntäaine  |
| Sisältää runsaasti | Natrium tai suola  |
| Energiasisältö (kJ) | 1725  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 416  kcal |
| Rasvaa | 35  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 22  g |
| Hiilihydraattia | 0  g |
| Proteiinia | 25  g |
| Suolaa | 1.8  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0  g |
| Viimeinen valmistuspaikka | Iso-Britannia |
| Brand Name | Arla Tolkuttomat Juustot |
| Packaging type code | Box |
| Handling Instructions Code Reference | Foodstuffs |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilyy avaamattomana +2 - +8 °C:ssa vähintään parasta ennen -päivään |
| Consumer storage instructions (swe) | Hållbar i oöppnad förpackning vid +2 - +8 °C minst till bäst före -datumet |
| Consumer storage instructions (eng) | Remains unopened at +2 - +8 °C for at least best before date |
| Minimum storage handling temperature | 4 °C |
| Maximum storage handling temperature | 8 °C |
| Trade Item Key Words (Fin) |
juustoviipale
cheddar |
| Trade Item Key Words (Eng) |
cheeseslices
cheddar |
| Trade Item Key Words (Swe) |
ostskivor
cheddar |





