Malaco TV Mix Salmiakki konfektyrblandning 280g
6420256017043
Cloetta Suomi Oy
Myyntiyksikkö
ZLK
ME1 koko:
240
KPL
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
TV Mix Salmiakki has truly mixed up the best salmiac candies in the same bag. This versatile mix has a wide selection of different salmiac flavors, textures and shapes without forgetting the classics. There are so many different salmiac candies in this bag that everyone will surely find their favorite whether it is soft, foam, salty or crunchy salmiac. The mix has also a hint of fruit in it, but do not worry, it is combined with salmiac so the vibe will not get too colorful. This candy bag is perfect for sharing and the 280-gram allows you to do so too. The candies are packaged in a bag made 50 % from plant based plastic. More information at cloetta.com/plantpack
Ainesosat
Sugar, glucose syrup, starch, modified starch, molasses, ammonium chloride, gelatine, liquorice extract, WHEAT flour, glucose-fructose syrup, invert sugar syrup, stabilizers (sorbitol, mono- and diglycerides of fatty acids), fully hydrogenated coconut fat, colours (E153, E150c, E150d, E160c, E141), thickener (gum arabic), humectants (glycerol, sorbitol), salt, vegetable oils (coconut, rapeseed), acid (citric acid), flavourings, natural flavourings, acidity regulator (trisodium citrate), glazing agents (beeswax, carnauba wax), concentrate from (black carrot).
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Slovakia  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Sisältää allergeenin |
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet 
Vehnä  |
| Sisältää |
Liivatetta, siasta 
Lakritsi  |
| Energiasisältö (kJ) | 372  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 88  kcal |
| Rasvaa | 0.1  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.1  g |
| Hiilihydraattia | 21  g |
| Proteiinia | 0.6  g |
| Suolaa | 0.07  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E141 Klorofyllikuparikompleksit 
E150c Ammoniummenetelmän sokerikulööri  E150d Ammoniumsulfiittimenetelmän sokerikulööri  E153 (Kasviperäinen)lääkehiili, kasvihiili  E160c Paprikauute, kapsantiini, kapsorubiini  E330 Sitruunahappo  E331 Natriumsitraatti  E420 Sorbitoli y  E422 Glyseroli  E471 Rasvahappojen mono- ja diglyseridit  E901 Mehiläisvaha, valkoinen ja keltainen  E903 Karnaubavaha  |
| Brand Name | Malaco TV Mix |
| Packaging type code | Bag |
| Handling Instructions Code Reference | Store in dry environment |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytettävä alle 25°C. |
| Consumer storage instructions (swe) | Bör inte förvaras över 25°C |
| Consumer storage instructions (eng) | Do not store at temperatures above 25°C |
| Alin varastointilämpötila | 16 °C |
| Ylin varastointilämpötila | 25 °C |
| Avainsanat (suomi) |
TV pussi
tv mix karkkipussi salmiakki salmiakkipussi karkki |
| Avainsanat (eng.) |
Candy
tvmix liquorice salmiac mixed bag |
| Avainsanat (ruotsi) |
TV godis
tv mix salmiak salmiakpåse godis karkki |





