Valio vadelma leipomomarmeladi 25kg
6408430877454
Valio Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Ainesosat
Sugar, raspberry (35 %), water, modified starch, thickener (E440), acidity regulators (E330, E333), colour (E162), preservative (E202).
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
Nutritional properties
| Free From |
Lactose 
Milk  |
| Energy content (kJ) | 895  kJ |
| Energy content (kcal) | 211  kcal |
| Rasvaa | 0.2  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0  g |
| Hiilihydraattia | 52  g |
| Ravintokuitua | 2.5  g |
| Proteiinia | 0.4  g |
| Suolaa | 0.05  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0  g |
| Viimeinen valmistuspaikka | Suomi |
| Brand Name | Valio |
| Packaging type code | Jug |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys +6 – +12 °C |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring +6 – +12 °C |
| Consumer storage instructions (eng) | Storage chilled +6 - +12 °C |
| Diet type code | Vegan |





