Familia Iberico pork pluma ca240gx5 fr
2056326800006
PNM-Chipsters Oy
Myyntiyksikkö
KG
ME1 koko:
9
KG
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Free-range Iberico Pork Pluma (neck) stands out from ordinary pork. Iberico pork is red, tender and extraordinarily marbled. The intense and earthly flavor of Iberico pork comes from its organic diet, and the natural fat in the meat makes it exceptionally juicy and keeps the meat tender during cooking. Familia serves pork from around the globe to professionals as well as chefs at home with over 30 years of experience. Due of its exceptional taste and versatility Familia pork is suitable both for dinner parties and everyday cooking.
Ainesosat
Iberico Pork meat (100%)
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Espanja  |
Ainesosien alkuperät
| Iberico porsaanliha |
Ainesosan määrä prosenteissa : 100 
Syntymäpaikka : Espanja  Kasvatuspaikka : Espanja  Teurastuspaikka : Espanja  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Ei sisällä allergeenia |
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet 
Äyriäiset  Muna  Kala  Maapähkinä  Soijapavut  Maito  Pähkinät  Selleri  Sinappi  Seesaminsiemenet  Rikkidioksidi ja sulfiitit  Lupiini  Nilviäiset  |
| Energiasisältö (kJ) | 608  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 145  kcal |
| Rasvaa | 7.3  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 3.1  g |
| Hiilihydraattia | 0  g |
| Proteiinia | 20  g |
| Suolaa | 0.11  g |
| Brand Name | Familia by César Nieto |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Packed, unspecified |
| Handling Instructions Code Reference |
Foodstuffs
Frozen product |
| Consumer storage instructions (fin) | PAKASTE. Säilytys -18°C tai kylmemmässä. Ei saa jäädyttää uudelleen sulatuksen jälkeen. |
| Consumer storage instructions (swe) | DJUPFRYST. Förvaring -18°C eller kallare. Får inte frysas ner igen efter upptining. |
| Consumer storage instructions (eng) | FROZEN. Store as frozen -18°C or colder. Never refreeze a thawed product |
| Minimum storage handling temperature | -25 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Trade Item Key Words (Fin) |
vastuullinen
familia possu porsas porsaanliha sika sian sianliha iberico cesar nieto |
| Trade Item Key Words (Eng) |
responsible
familia pork pig iberico cesar nieto |
| Avainsanat (ruotsi) |
ansvarig
familia fläsk fläskkött iberico cesar nieto |





