McCain Chili Cheese Nuggets 1kg pakaste
8710438129823
McCain Foods Europe Bv.
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
6
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
A blend of cheeses and peppers in a crispy batter,prefried,quick frozen
Ainesosat
Processed cheese (32%; CHEESE, water, BUTTERfat, MILK protein, emulsifying salts (E331), WHEY powder, salt, colours (E160a, E160c), green chili spice extract, starch), coating (WHEAT flour, WHEAT starch, salt, raising agents (E450, E500, E503), WHEY powder, stabiliser (E464), colour (E160c), yeast), water, green bell peppers (13.5%), sunflower oil, jalapeno peppers (0.5%).
Origin of product
| Country of manufacture | Netherlands  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) |
Cereals containing gluten and its derivatives 
Milk and its derivatives  Wheat and its derivatives  |
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 1134  kJ |
| Energy content (kcal) | 272  kcal |
| fat, total | 16  g |
| fatty acids, total saturated | 6.1  g |
| Carbohydrates | 22  g |
| Sugars, total | 4.5  g |
| fibre | 1.9  g |
| Protein | 9  g |
| Salt | 1.7  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E331 Natriumsitraatti 
E160a Karotenoidit  E160c Paprikauute, kapsantiini, kapsorubiini  E450 Dinatriumdifosfaatti  E500 Natriumkarbonaatti  E503 Ammoniumkarbonaatti  |
| Viimeinen valmistuspaikka | Alankomaat |
| Brändinimi | McCain |
| Tuoteryhmä | Pakaste |
| Pakkaustyyppi | Pussi / kassi |
| Valmistusohjeet | rasvakeitin 175°C 3¼ minuter |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | fritös 175°C 3¼ minuter |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Varastointi ***-18°C. Älä pakasta uudelleen sulatuksen jälkeen. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Förvaring ***-18°C. Frys inte in igen efter upptining. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (englanti) | Storage ***-18°C. Do not refreeze after thawing. |
| Alin varastointilämpötila | -23 °C |
| Ylin varastointilämpötila | -18 °C |
| Ruokavaliotieto | Halal |





