Naapurin maalaiskanan maustamaton reisipala, luullinen, nahallinen n.3kg
2071680800004
Naapurin Maalaiskana Oy
Myyntiyksikkö
KG
ME1 koko:
3
KG
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Ainesosat
Finnish chicken thigh with bone and skin.
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
Nutritional properties
| Free from allergen(s) |
Cereals containing gluten and its derivatives 
Crustaceans and their derivatives  Eggs and their derivatives in the product  Fish and their derivatives in the product,  Peanuts and its derivatives  Soybeans and its derivatives  Milk and its derivatives  Tree nuts and its derivatives  Celery or its derivatives  Mustard or its derivatives  Sesame seeds or its derivatives  Sulfur Dioxide and Sulfits  Lupine and their derivatives in the product,  Molluscs and its derivatives  |
| Energy content (kJ) | 870  kJ |
| Energy content (kcal) | 210  kcal |
| fat, total | 16  g |
| fatty acids, total saturated | 4.5  g |
| Carbohydrates | 0.2  g |
| Protein | 17  g |
| Salt | 0.2  g |
| Last processing | Finland |
| Birth | Finland |
| Rearing | Finland |
| Slaughter | Finland |
| Brand Name | Naapurin Maalaiskana |
| Packaging label | Goods from Finland Blue Swan |
| Packaging type code | Box |
| Trade Item Regulation Type Code | Animal id health mark |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys alle +6 °C |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring under +6 °C |
| Consumer storage instructions (eng) | Storage under +6 °C |
| Minimum storage handling temperature | 0 °C |
| Maximum storage handling temperature | 6 °C |





