Knorr luomu kasvisliemi 1kg
8710522981863
Unilever Finland Oy Foodsolutions
Försäljningsenhet
ST
Försäljparti stl:
3
ST
Moms %:
13.5%
Delivery and availability
Produkttyp:
Beställningsprodukt
Om du vill köpa beställningsprodukter i minder partier, vänligen kontakta försäljnings- eller partihandelschefen i ditt område.
En god bas som också passar bra som avrundande krydda i matlagningens sista skede.
Ingredienser
Maltodextrin*, salt, natural vegetable flavourings, parsnip* 3.0%, carrot powder* 2.0%, sunflower oil*, onion powder* 1.3%, turmeric*. The salt content of the finished broth is 0.3%. * EU and non-EU agriculture.
Produktens ursprung
| Tillverkningsland | Romania  |
Näringsinnehåll
| Ei sisällä |
Gluteeni 
Laktoosi  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 1082  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 256  kcal |
| Rasvaa | 1.7  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.2  g |
| Hiilihydraattia | 58  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 8.5  g |
| Ravintokuitua | 1.4  g |
| Proteiinia | 1.1  g |
| Suolaa | 33.6  g |
| Brand Name | Knorr |
| Pakkausmerkintä |
Organic Certifying Body – Debio
EU Organic Farming |
| Packaging type code | Astia |
| Handling Instructions Code Reference |
Säilytettävä kuivassa
Elintarvike |
| Valmistusohjeet | Annostelu: Jauhetta 8g 1kg Vettä 1L 125L Valmista lientä 1L 125L. |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | Dosering: Torrvara 8g 1kg Vatten 1L 125L Färdig buljong 1L 125L. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Säilytys: Kuivassa huoneenlämmössä. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Förvaras torrt vid rumstemperatur. |
| Alin varastointilämpötila | 18 °C |
| Maximum storage handling temperature | 22 °C |
| Ruokavaliotieto |
Vegetarisk
Vegan |





