La Rose Noire Mini Cocktailkori tomaatti 168x3g (20x36mm) pakaste
4806525090597
Prescott Oy
Uutuus
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Valmista näyttävä cocktailpala. Tomaattikoriin sopivat erityisesti suolaiset täytteet.
Ainesosat
VEHNÄjauho, pinnoite (kaakaovoi, MAITOjauhe, sokeri, suola, emulgointiaine: E322, vaniljauute, musta SEESAMI) (18,02 %), sokeri, tomaattisose (11,32 %), sipulijauhe, kookosöljy, MANTELIjauhe, tapiokatärkkelys, suola, musta SEESAMI, emulgointiaine: E322 (SOIJAlesitiini), nostatusaine: E500ii, valkosipulijauhe, mustapippurijauhe. Saattaa sisältää jäämiä kananmunasta.
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Filippiinit  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Sisältää allergeenin |
Maito 
Pähkinät  Seesaminsiemenet  Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet  Soijapavut  Mantelit  Vehnä  |
| Saattaa sisältää allergeenin | Muna  |
| Vähän | Laktoosi  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 1757  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 402  kcal |
| Rasvaa | 15.8  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 4.1  g |
| Hiilihydraattia | 56.9  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 22.7  g |
| Proteiinia | 7.5  g |
| Suolaa | 3.7  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0.04  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E322 Lesitiinit 
E500(ii) Natriumvetykarbonaatti  |
| Brändinimi | La Rose Noire |
| Tuoteryhmä | Pakaste |
| Pakkaustyyppi | Rasia |
| Käsittelyohjeet |
Elintarvike
Pakaste |
| Valmistusohjeet | Suositellaan sulatusta +2-5°C:ssa |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | Upptining vid +2-5°C rekommenderas |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Säilytys -18 °C:ssa tai kylmempi. Säilytys -18 °C:ssa tai kylmempi. Sulatuksen jälkeen tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Förvaring -18 °C eller kallare. Tinad produkt får ej frysas om |
| Alin varastointilämpötila | -24 °C |
| Ylin varastointilämpötila | -18 °C |
| Valmistajan GLN | 6430026139998 |
| Valmistajan nimi | Mondo Fresco Oy |
| Yrityksen nimi | Prescott Oy |
| Yrityksen osoite | Paraatikatu 13, 15700 Lahti |





