McCain Surecrisp kuorellinen tikkuranskanperuna 6mm 2,5kg pakaste
8710438132410
McCain Foods Europe Bv.
Uutuus
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
5
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Ainesosat
Perunat (89 %), pinnoite (5%: muunnettu tärkkelys, riisijauho, dekstriini, tärkkelys, kurkumajauhe, sakeuttaja (ksantaanikumi), väri (paprikauute)), auringonkukkaöljy (5 %), suola.
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Alankomaat  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 694  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 165  kcal |
| Rasvaa | 5  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.6  g |
| Hiilihydraattia | 26  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 0.5  g |
| Ravintokuitua | 3  g |
| Proteiinia | 25  g |
| Suolaa | 0.4  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E415 Ksantaanikumi 
E160c Paprikauute, kapsantiini, kapsorubiini  |
| Viimeinen valmistuspaikka | Alankomaat |
| Brändinimi | MCCAIN |
| Tuoteryhmä | Pakaste |
| Pakkaustyyppi | Pussi / kassi |
| Valmistusohjeet | Esilämmitä paistoöljy 175 °C:een. Kypsennä 1/2 korillista tuotetta noin 2,5 minuuttia. Parhaan tuloksen saat kypsentämällä tuotteen jäisenä suositellussa ajassa ja lämpötilassa. Kypsennä aina, kunnes tuote on kullanruskea ja rapea. Älä ylikypsennä. Pienempiä määriä kypsennettäessä lyhennä kypsennysaikaa. |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | Förvärm frityroljan till 175 °C. Tillaga 1/2 korg av produkten i cirka 2,5 minuter. För bästa resultat, tillaga produkten från fryst tillstånd enligt rekommenderad tid och temperatur. Tillaga alltid tills produkten är gyllengul och krispig. Övertillaga inte. Vid tillagning av mindre mängder, förkorta tillagningstiden. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Säilytä pakastettuna -18 °C:ssa tai sitä kylmemmässä. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Förvaras fryst vid -18 °C eller kallare. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (englanti) | Keep frozen at -18°C or below |
| Alin varastointilämpötila | -25 °C |
| Ylin varastointilämpötila | -18 °C |
| Avatun tuotteen säilyvyys (päivää) | 180 pv |
| Valmistajan GLN | 8710438000016 |
| Yrityksen nimi | MCCAIN FOODS HOLLAND B.V. |
| Yrityksen osoite | ORANJEPLAATWEG 4A - 4458 NM LEWEDORP |





