Fazer Havre-morotssemla 4st/280g glutenfri färdig gräddad fryst
6413467492419
Fazer Leipomot Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
8
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Fazer Gluten Free Oat-carrot bread roll is a tasty classic with just the right combination of flavours! To be enjoyed as such or with your favourite toppings. The product is baked in a gluten-free bakery in Lahti.
Ainesosat
Water, carrot (14 %), gluten free whole grain OAT flakes (13 %), rice flour, tapioca starch, rapeseed oil, potato flakes [potato, emulsifier (E471), stabilizer (E450)], sugar, psyllium, yeast, iodized salt, preservative (E282). MAY CONTAIN TRACES OF MUSTARD SEEDS AND SESAME SEEDS.
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
| Sisältääkö geneettisesti muunneltuja ainesosia | Ei sisällä  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Sisältää allergeenin | Kaura  |
| Ei sisällä allergeenia |
Maito 
Soijapavut  Muna  Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet  Äyriäiset  Kala  Maapähkinä  Pähkinät  Selleri  Rikkidioksidi ja sulfiitit  Lupiini  Vehnä  Nilviäiset  |
| Saattaa sisältää allergeenin |
Sinappi 
Seesaminsiemenet  |
| Sisältää | Hiiva  |
| Ei sisällä |
Laktoosi 
Gluteeni  Maito  |
| Lähde | Kuitu  |
| Energiasisältö (kJ) | 936  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 224  kcal |
| Rasvaa | 5.2  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.6  g |
| Hiilihydraattia | 38  g |
| Ravintokuitua | 3.7  g |
| Proteiinia | 3.9  g |
| Suolaa | 1  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E450 Dinatriumdifosfaatti 
E471 Rasvahappojen mono- ja diglyseridit  E282 Kalsiumpropionaatti  |
| Brand Name | Fazer |
| Packaging label |
Made in Finland Flag with Key
Crossed Grain Symbol, gluten-free foods |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Wrapper |
| Preparation | Ready to eat |
| Handling Instructions Code Reference |
Foodstuffs
Frozen product |
| Number Of Servings Per Package | 4 |
| Consumer storage instructions (fin) | PAKASTE. Säilytettävä alle -18 °C. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen. |
| Consumer storage instructions (swe) | DJUPFRYST. Förvaras under -18 °C. Upptinad produkt får ej frysas ner på nytt. |
| Consumer storage instructions (eng) | FROZEN. Storage at -18 °C or below. Do not freeze again after thawing. |
| Minimum storage handling temperature | -25 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Trade Item Key Words (Fin) |
vuohelan
gluteiiniton vegaaninen vegaani pakastesämpylä pakaste sämpylä gton kaurasämpylä porkkanasämpylä kaura sämpylä porkkana sämpylä gton gton leipä kasvissämpylä kasvis sämpylä juuressämpylä juures sämpylä juuresleipä juures leipä vaalealeipä vaalea leipä |





