La Rose Noire large round tart shell 45x23g vegan, gluten free, frozen
4806525097961
Prescott Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Neutraalin makuinen gluteeniton ja vegaaninen leivospohja sopii sekä makeisiin että suolaisiin tarjottaviin.
Ainesosat
Buckwheat Flour, Rice Flour, SOYA Juice, Sugar, SOYA Bean Oil, Black SESAME, Cassava Flour, Salt.
Origin of product
| Country of manufacture | Philippines  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) |
Sesame seeds or its derivatives 
Soybeans and its derivatives  |
| May contain allergen(s) |
Eggs and their derivatives in the product 
Milk and its derivatives  Tree nuts and its derivatives  Almond and almond products  |
| Free From |
Gluten 
Lactose  |
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 1633  kJ |
| Energy content (kcal) | 390  kcal |
| fat, total | 18.2  g |
| fatty acids, total saturated | 2.8  g |
| Carbohydrates | 53  g |
| Sugars, total | 15.6  g |
| fibre | 3.8  g |
| Protein | 5.7  g |
| Salt | 2.2  g |
| Carbohydrates of which lact. | 0  g |
| Last processing | Philippines |
| Brand Name | La Rose Noire |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Handling Instructions Code Reference |
Foodstuffs
Frozen product |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys -18 °C:ssa tai kylmempi parasta ennen päiväykseen. Sulatuksen jälkeen tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen. |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring -18 °C eller kallare. Tinad produkt får ej frysas om. |
| Minimum storage handling temperature | -22 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Manufacturer GLN | 6430026139998 |
| Manufacturer Party Name | Mondo Fresco Oy |
| Contact Name | Mondo Fresco Oy |
| Contact Address | Isonniitynkatu 7 K, 00520 Helsinki |
| Diet type code | Vegan |





