La Rose Noire Mini Cocktailkori tomaatti 168x3g (20x36mm) pakaste
4806525090597
Prescott Oy
Uutuus
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Valmista näyttävä cocktailpala. Tomaattikoriin sopivat erityisesti suolaiset täytteet.
Ainesosat
WHEAT flour, coating (cocoa butter, MILK powder, sugar, salt, emulsifier: E322, vanilla extract, black SESAME) (18.02%), sugar, tomato paste (11.32%), onion powder, coconut oil, ALMOND flour, tapioca starch, salt, black SESAME, emulsifier: E322 (SOY lecithin), raising agent: E500ii, garlic powder, black pepper powder. May contain traces of egg.
Origin of product
| Country of manufacture | Philippines  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) |
Milk and its derivatives 
Tree nuts and its derivatives  Sesame seeds or its derivatives  Cereals containing gluten and its derivatives  Soybeans and its derivatives  Almond and almond products  Wheat and its derivatives  |
| May contain allergen(s) | Eggs and their derivatives in the product  |
| Low | Lactose  |
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 1757  kJ |
| Energy content (kcal) | 402  kcal |
| fat, total | 15.8  g |
| fatty acids, total saturated | 4.1  g |
| Carbohydrates | 56.9  g |
| Sugars, total | 22.7  g |
| Protein | 7.5  g |
| Salt | 3.7  g |
| Carbohydrates of which lact. | 0.04  g |
| Additive Name |
E322 Lecithins 
E500(ii) Sodium Hydrogen Carbonate  |
| Brand Name | La Rose Noire |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Handling Instructions Code Reference |
Foodstuffs
Frozen product |
| Preparation instructions (Fin) | Suositellaan sulatusta +2-5°C:ssa |
| Preparation instructions (Swe) | Upptining vid +2-5°C rekommenderas |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys -18 °C:ssa tai kylmempi. Säilytys -18 °C:ssa tai kylmempi. Sulatuksen jälkeen tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring -18 °C eller kallare. Tinad produkt får ej frysas om |
| Minimum storage handling temperature | -24 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Manufacturer GLN | 6430026139998 |
| Manufacturer Party Name | Mondo Fresco Oy |
| Contact Name | Prescott Oy |
| Contact Address | Paraatikatu 13, 15700 Lahti |





