Metro feta PDO 1kg laktoositon
6440000400754
Wihuri Metro-tukku
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
6
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Hyllytuote
Metro feta is suitable for many kinds of cooking, both cold and hot dishes. The product is completely lactose-free and PDO-marked. The PDO mark on the product indicates EU-granted name protection. The product is lactose-free.
Ainesosat
Pasteurized sheep's- and goat's MILK, salt, starter culture, rennet. The rennet is of microbiological origin.
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Kreikka  |
Ainesosien alkuperät
| Maito |
Ainesosan määrä prosenteissa :  
Lypsypaikka : Kreikka  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Sisältää allergeenin | Maito  |
| Ei sisällä | Laktoosi  |
| Sisältää runsaasti | Natrium tai suola  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 1143  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 276  kcal |
| Rasvaa | 23  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 17  g |
| Hiilihydraattia | 0.7  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 0.7  g |
| Proteiinia | 16.5  g |
| Suolaa | 2.3  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0.01  g |
| Viimeinen valmistuspaikka | Kreikka |
| Brand Name | Metro |
| Packaging label | Protected Designation of Origin |
| Packaging type code | Wrapper |
| Trade Item Regulation Type Code | Animal id health mark |
| Handling Instructions Code Reference | Foodstuffs |
| Consumer storage instructions (fin) | säilytys jääkaapissa 2-4 °C |
| Consumer storage instructions (swe) | förvaring i kylskåp 2-4 °C |
| Consumer storage instructions (eng) | keep refrigerated 2-4 °C |
| Minimum storage handling temperature | 2 °C |
| Maximum storage handling temperature | 4 °C |
| Trade Item Key Words (Fin) |
Feta
salaattijuusto salaattijuusto fetta veta vuohenmaitojuusto vuohenjuusto lampaanmaitojuusto kreikkalainen juusto kreikan juusto meze vuohen juusto kreikkalainen vuohenjuusto valkoinen vuohenjuusto |
| Trade Item Key Words (Eng) |
Feta
saladcheese salad cheese fetta veta goat milk cheese goatmilk cheese goat cheese sheep milk cheese greek cheese greekcheese meze goat cheese greek goat cheese white goat cheese white goatcheese goatcheese |
| Avainsanat (ruotsi) |
Feta
salladsost sallads ost salladost sallad ost fetta veta getost getmjölksost getost fårost grekisk ost grekiskost meze get ost grekisk getost vit getost |
| Lupatunniste | GR 46.2191 EC |
| Valmistajan GLN | 6416710999994 |
| Valmistajan nimi | E. Gavrielides Oy |
| Yrityksen nimi | Wihuri Oy |
| Yrityksen osoite | Wihurinaukio 2, 00570 Helsinki |





