Mondo Fresco suklaamousse 2x1kg vegaaninen, pursotettava, pakaste
5411580509237
Prescott Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Monikäyttöisestä vegaanisesta suklaamoussesta pursotat helposti suklaisia jälkiruoka-annoksia tai viimeistelet kätevästi vaikkapa leivoksia tai kakkuja.
Ainesosat
Water, dark couverture chocolate (27.0%) (cocoa mass, sugar, cocoa butter, low-fat cocoa powder, natural vanilla flavor, emulsifier (E322 sunflower lecithin), emulsifier (E322 SOY lecithin)), sugar, palm kernel oil, hydrogenated coconut oil, palm oil, dried glucose syrup, modified starch, hydrolyzed pea protein (SULPHITE), emulsifier (E435, E472b, E322 sunflower lecithin), stabilizer (E418, E339, E415), salt, color (E160a), natural flavor.
Origin of product
| Country of manufacture | Belgium  |
Origin of ingredients
| Chocolate | Percentage of ingredient : 27  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) |
Soybeans and its derivatives 
Sulfur Dioxide and Sulfits  |
| May contain allergen(s) |
Eggs and their derivatives in the product 
Milk and its derivatives  Tree nuts and its derivatives  Cereals containing gluten and its derivatives  Wheat and its derivatives  |
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 1370  kJ |
| Energy content (kcal) | 328  kcal |
| fat, total | 23.1  g |
| fatty acids, total saturated | 17.7  g |
| Hiilihydraattia | 26.3  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 23.9  g |
| Ravintokuitua | 2.7  g |
| Proteiinia | 1.9  g |
| Suolaa | 0.1  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E418 Gellaanikumi 
E322 Lesitiinit  E160a Karotenoidit  E339 Mononatriumfosfaatti  E435 Polyoksietyleenisorbitaanimonostearaatti (polysorbaatti 60)  E472b Rasvahappojen mono- ja diglyseridien maitohappoesterit  E415 Ksantaanikumi  |
| Viimeinen valmistuspaikka | Belgia |
| Brand Name | Mondo Fresco |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Handling Instructions Code Reference |
Handle with care
Frozen product Foodstuffs |
| Preparation instructions (Fin) | Valmistus: Sulatus jääkaapissa max +7 °C, sulata moussea vähintään 24 tuntia. Sulatuksen ja pussin avaamisen jälkeen mousse tulisi säilyttää jääkaapissa (max +4 °C). Säilyy max 5 vrk +4°C. Sulatuksen jälkeen ei saa pakastaa uudelleen |
| Preparation instructions (Swe) | Tillagning: Upptining i kylskåp max +7 °C. Låt moussen tina minst 24 timmar. En upptinad och öppnad moussepåse ska förvaras i kylskåp (max +4 °C). Håller sig vid +4 °C i max 5 dagar. Tinad produkt får ej frysas om! |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys -18 °C, Sulatuksen jälkeen ei saa pakastaa uudelleen. |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring -18°C, Tinad produkt får ej frysas om. |
| Minimum storage handling temperature | -24 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Manufacturer GLN | 6430026139998 |
| Manufacturer Party Name | Mondo Fresco Oy |
| Contact Name | Mondo Fresco Oy |
| Contact Address | Maahantuoja / Importör: Mondo Fresco Oy, Isonniitynkatu 7 K, FI - 00520 Helsinki. Asiakaspalvelu/ Kundbetjäning (på engelska eller finska) Tel. +358 (0) 10 470 1310 |
| Diet type code | Vegan |





