Maggi kanaiemikuutio 16kpl 168g
8585002439802
Suomen Nestle Oy
Försäljningsenhet
ST
Försäljparti stl:
20
ST
Moms %:
13.5%
Delivery and availability
Produkttyp:
Beställningsprodukt
Om du vill köpa beställningsprodukter i minder partier, vänligen kontakta försäljnings- eller partihandelschefen i ditt område.
Perinteinen MAGGI Kanaliemi tuo lisää makua ruokiisi. Lisää kanaliemikuutio pastan tai riisin keitinveteen, keittoihin, patoihin tai kastikkeisiin kun haluat tehdä ruoasta erityisen maistuvaa. Tuote on laktoositon.
Ingredienser
Jodioitu suola, maissitärkkelys, palmurasva, arominvahventeet (mononatriumglutamaatti, dinatrium-5'-ribonukleotidit), sokeri, VEHNÄJAUHO, kananrasva (1,9%), aromit (sisältää VEHNÄÄ, SELLERIÄ), hiivauute, persilja (0,9%), kasvikset (porkkana, sipuli (0,2%)), suola, värit (sokerikulööri, riboflaviinit) kananliha (0,2%), valkosipuliuute, hapettumisenestoaine (rosmariiniuute).
Produktens ursprung
| Tillverkningsland | Slovakia  |
Näringsinnehåll
| Sisältää allergeenin |
Spannmål som innehåller gluten 
Selleri  Vete  |
| Ei sisällä allergeenia |
Skaldjur 
Jordnötter  Nöt  Senap  Sesamfrön  Dioxid och sulfiter  Lupin  Blötdjur  |
| Saattaa sisältää allergeenin |
Ägg 
Fisk  Sojabönor  Mjölk  |
| Ei sisällä | Laktoosi  |
| Energiasisältö (kJ) | 1360  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 326  kcal |
| Rasvaa | 20.4  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 12.1  g |
| Hiilihydraattia | 30.1  g |
| Ravintokuitua | 0.7  g |
| Proteiinia | 4.8  g |
| Suolaa | 39.3  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E392 Rosmariiniuutteet 
E101 Riboflaviini  E150a Sokerikulööri  E621 Mononatriumglutamaatti  E635 Dinatrium-5''-ribonukleotidit e  |
| Viimeinen valmistuspaikka | Slovakia |
| Brand Name | Maggi |
| Packaging type code | Rasia |
| Handling Instructions Code Reference | Elintarvike |
| Valmistusohjeet | Liuota 1 kuutio (10,5g) 0,5 litraan kiehuvaa vettä. |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | Lös 1 tärning (10,5g) i 0,5 liter kokande vatten. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Kuivassa huoneenlämmössä. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Torrt och ej över normal rumstemperatur. |
| Alin varastointilämpötila | 18 °C |
| Maximum storage handling temperature | 22 °C |





