Valrhona Amatika 46% vegaaninen suklaanappi 3kg
3395329060277
PNM-Chipsters Oy
Uutuus
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
3
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
All cocoa beans, that are used in Valrhona-products, are traceable and Valrhona is committed to long-term partnerships with the cocoa growers. Valrhona has been awarded the B Corp certificate, which shows that the company meets the highest standards of social and environmental responsibility and is committed to developing them.
Ainesosat
Sugar, cocoa butter 26.8%, cocoa bean (19,3%, Madagaskar), ground ALMOND, emulsifier: sunflower lecithin, natural vanilla extract.
Origin of product
| Country of manufacture | France  |
Origin of ingredients
| Cocoa bean |
Percentage of ingredient : 19.3 
Farming : Madagascar  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) |
Almond and almond products 
Tree nuts and its derivatives  |
| May contain allergen(s) |
Soybeans and its derivatives 
Cereals containing gluten and its derivatives  Wheat and its derivatives  Hazelnut and hazelnut products  Pecan nut and pecan nut products  Milk and its derivatives  Pistachio and pistachio products  |
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 2466  kJ |
| Energy content (kcal) | 594  kcal |
| fat, total | 43  g |
| fatty acids, total saturated | 23  g |
| Carbohydrates | 40  g |
| Sugars, total | 39  g |
| Protein | 8.9  g |
| Salt | 0.01  g |
| Brand Name | Valrhona |
| Packaging type code | Bag |
| Handling Instructions Code Reference | Foodstuffs |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys kuivassa 16-18°C |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaras torrt vid 16-18°C |
| Consumer storage instructions (eng) | Store in a dry place at 16-18°C |
| Minimum storage handling temperature | 16 °C |
| Maximum storage handling temperature | 18 °C |
| Manufacturer GLN | 3013953200103 |
| Contact Name | Valrhona S.A.S |
| Contact Address | VALRHONA - 26600 Tain I'Hermitage - France |
| Diet type code | Vegan |





