Kalaneuvos cold smoked salmon 150g sliced vac
6408520009406
Kalaneuvos Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
6
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Kylmäsavulohifilee siivuina on tuote, josta saat herkullista makua sellaisenaan leivän päälle sekä todella monenlaisiin ruokiin. Kylmäsavulohi sopii pastaan, keittoihin, salaatteihin, leivän päälle tai vaikkapa munakkaaseen. Katso reseptejä ja inspiraatiota: kalaneuvos.fi Kalaneuvoksen kaikki kylmäsavu- ja graavituotteet valmistetaan aina tuoreesta raaka-aineesta, ei koskaan pakasteesta.
Ainesosat
Farmed Norwegian SALMON (Salmo salar), salt, acidity regulator (E326 Potassium lactate, E262 Sodium diacetate). If the product has been stored frozen, the label should state: defrosted product must not be refrozen.
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
| Production method | Aquaculture  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) | Fish and their derivatives in the product,  |
| Free From |
Lactose 
Gluten  |
| High |
Vitamin D 
Protein  |
| Energy content (kJ) | 757  kJ |
| Energy content (kcal) | 181  kcal |
| fat, total | 10.6  g |
| fatty acids, total saturated | 1.4  g |
| Carbohydrates | 0  g |
| Protein | 21.4  g |
| Salt | 3.1  g |
| Additive Name |
E326 Potassium lactate 
E262 Sodium acetates  |
| Brand Name | Kalaneuvos |
| Packaging type code | Bag |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys: 0 - +3°C |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Förvaring: 0 - +3°C |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (englanti) | Storage temperature: 0- +3°C |
| Alin varastointilämpötila | 0 °C |
| Ylin varastointilämpötila | 3 °C |
| Avainsanat (suomi) |
herkuttelu
pizza tortilla piirakka alkupala iltapala aamiainen kakku |
| Avainsanat (eng.) |
treat
everyday food pizza tortilla starter breakfast |
| Avainsanat (ruotsi) |
delikatess
vardagsmat pizza tortilla |





