Merhav MSC sitruunakala 50g/5kg pakaste
17312740072187
Marenor AB
Uutuus
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Merhav paneroitu sitruunan makuinen kalaleike jatkaa sitruunaturskan tarinaa. Sitruunakala on valmistettu alaskanseitistä. Tuotteessa on tuttu ja suosittu maku, mutta turskaa edullisemmalla hinnalla. Tuote on valmistettu alaskanseitistä Ruotsissa Marenorin tuotannossa.
Ainesosat
ALASKAN POLLOCK (Gadus chalcogrammus) (61%), bread crumbs (WHEAT flour, salt, yeast, turmeric extract, coloring (E160c)), water, rape seed oil, potato starch, bread crumbs (WHEAT flour, antioxidant (E330), WHEAT protein, salt, natural flavour) WHEAT flour, salt.
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Ruotsi  |
| Pyyntitapa | Pyydysryhmä: Troolit  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Sisältää allergeenin |
Kala 
Vehnä  Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 806  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 192  kcal |
| Rasvaa | 7.3  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.6  g |
| Hiilihydraattia | 18  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 0.6  g |
| Proteiinia | 14  g |
| Suolaa | 0.93  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E160c Paprikauute, kapsantiini, kapsorubiini 
E330 Sitruunahappo  |
| Catch Area Code | 67: Pacific, Northeast |
| Brand Name | Merhav |
| Packaging label | Marine Stewardship Council Label |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Handling Instructions Code Reference |
Foodstuffs
Frozen product Do Not Refreeze |
| Preparation instructions (Fin) | Paistouuni: 200°C, n. 20 min Kiertoilmauuni: 180°C, 15-20 min. Ei sulateta ennen kypsennystä. |
| Preparation instructions (Swe) | Stekugn: 200°C, ca 20 min Varmluftsugn: 180°C, 15-20 min. Tinas ej före tillagning. |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys -18°C tai kylmemmässä. |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring -18°C eller kallare. |
| Consumer storage instructions (eng) | Storage -18°C or colder. |
| Minimum storage handling temperature | -25 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Manufacturer GLN | 7312746000002 |
| Manufacturer Party Name | Marenor AB |
| Contact Name | Oy Marenor AB |
| Contact Address | BOX 23, 456 23 Kungshamn, SWEDEN |





