McCain Surecrisp 6mm tikkuranskanperuna 2,5kg pakaste
8710438116649
McCain Foods Europe Bv.
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
5
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Surecrisp 6mm pommes frites med coating
Ainesosat
Potatoes (89,5%), coating (5%) [modified starch, rice flour, dextrin, thickener: xanthan gum], sunflower oil, salt
Origin of product
| Country of manufacture |
Netherlands 
Netherlands  Netherlands  |
Nutritional properties
| Ei sisällä allergeenia |
Selleri 
Selleri  Selleri  Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet  Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet  Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet  Äyriäiset  Äyriäiset  Äyriäiset  Muna  Muna  Muna  Kala  Kala  Kala  Lupiini  Lupiini  Lupiini  Maito  Maito  Maito  Nilviäiset  Nilviäiset  Nilviäiset  Sinappi  Sinappi  Sinappi  Pähkinät  Pähkinät  Pähkinät  Maapähkinä  Maapähkinä  Maapähkinä  Seesaminsiemenet  Seesaminsiemenet  Seesaminsiemenet  Soijapavut  Soijapavut  Soijapavut  Rikkidioksidi ja sulfiitit  Rikkidioksidi ja sulfiitit  Rikkidioksidi ja sulfiitit  |
| Energiasisältö (kJ) | 694  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 165  kcal |
| Rasvaa |
5 
g 5  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja |
0.6 
g 0.6  g |
| Hiilihydraattia |
26 
g 26  g |
| Ravintokuitua |
3 
g 3  g |
| Proteiinia |
2.5 
g 2.5  g |
| Suolaa |
0.4 
g 0.4  g |
| Viimeinen valmistuspaikka | Alankomaat |
| Brand Name | McCain |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code |
Bag
Bag |
| Preparation |
Deep fry
Deep fry Deep fry |
| Preparation instructions (Fin) | Friteerauskeitin: 175°C - 2'30'' . Kiertoilmauuni: 200°C - 11' . |
| Preparation instructions (Swe) | Fritös: 175°C - 2'30'' . Varmluftsugn: 200°C - 11' . |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys ***-18°C. |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring***-18°C. |
| Consumer storage instructions (eng) | Store at *** - 18 ° C. Do not re-freeze after thawing |
| Minimum storage handling temperature | -23 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Opened item lifespan (days) | 180 pv |





