Familia Takuumurea naudan paahtofilee 1VP n.900g
2066883000009
PNM-Chipsters Oy
New
Sales unit
KG
Sales amount:
18
KG
VAT %:
13.5%
Delivery & availability
Product type:
Order product
If you want to buy order products in smaller quantities, please contact your C&C manager or sales manager
Ingredients
Beef 100% (Brazil).
Origin of product
| Country of manufacture | Brazil  |
Origin of ingredients
| Beef |
Percentage of ingredient : 100 
Birth : Brazil  Rearing : Brazil  Slaughter : Brazil  |
Nutritional properties
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 473  kJ |
| Energy content (kcal) | 113  kcal |
| fat, total | 3  g |
| fatty acids, total saturated | 1.21  g |
| Carbohydrates | 0  g |
| Sugars, total | 0  g |
| Protein | 22  g |
| Salt | 0.18  g |
| Brand Name | Familia |
| Packaging type code | Bag |
| Handling Instructions Code Reference | Foodstuffs |
| Preparation instructions (Fin) | Kypsennettävä ennen käyttöä. |
| Preparation instructions (Swe) | Bör upphettas före avnjutning |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys kylmässä +0°C…+4°C |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvara kallt +0°C …+4°C |
| Consumer storage instructions (eng) | Store cold +0°C …+4°C |
| Minimum storage handling temperature | 0 °C |
| Maximum storage handling temperature | 4 °C |
| Manufacturer GLN | 6406609999990 |
| Contact Name | PNM-Chipsters Oy |
| Contact Address | Päiväläisentie 2, FI-00390 Helsinki |





