Kotivara Salami snack Pepperoni 25 g
6409630002516
Kotivara Oy
Uutuus
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
30
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Nicely bold. Kotivara Salami Snack Pepperoni brings just the right spicy kick and the familiar flavor of pizza to snack time. A high-protein and rich salami snack for everyday moments. Easy to take along on a trip, journey, to work, or when you crave something savory. Can be stored at room temperature. Made in Finland from Finnish meat. Edible casing.
Ainesosat
Pork meat (Finland), salt, dextrose, spices (fennel, anise, black pepper, garlic), acidity regulator (E575), pork protein, flavourings (fennel, paprika, chilli, oregano, rosemary, garlic), antioxidant (E301), preservative (E250).Edible casing.
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
Nutritional properties
| Free From |
Gluten 
Lactose  |
| High | Sodium Salt  |
| Nutrient Basis Quantity | 100  g |
| Energy content (kJ) | 1918  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 463  kcal |
| Rasvaa | 40  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 17  g |
| Hiilihydraattia | 2.2  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 0.9  g |
| Proteiinia | 24  g |
| Suolaa | 4.3  g |
| Raaka-aineen määrä per 100g valmista tuotetta | 152  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E301 Natriumaskorbaatti 
E250 Natriumnitriitti  E575 Glukonodeltalaktoni  |
| Viimeinen valmistuspaikka | Suomi |
| Brand Name | Kotivara |
| Packaging label | Goods from Finland Blue Swan |
| Packaging type code | Wrapper |
| Handling Instructions Code Reference | Foodstuffs |
| Preparation instructions (Fin) | Syötävä kuori. |
| Preparation instructions (Swe) | Ätbart skinn. |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys: +4...+22 °C |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaring: +4...+22 °C |
| Consumer storage instructions (eng) | Store at: +4...+22 °C |
| Minimum storage handling temperature | 4 °C |
| Maximum storage handling temperature | 22 °C |
| Trade Item Key Words (Fin) |
välipala
snäkki salami runsasproteiininen kuivaliha eväs salamipatukka retkisalami retkieväs proteiinivälipala pepperoni pepperonisalami |
| Manufacturer GLN | 6409639999992 |
| Manufacturer Party Name | Kotivara Oy |
| Contact Name | Kotivara Oy |
| Contact Address | PL 41, 90401 Oulu |





