Sibylla hampurilaispihvi 60x75g 4,5kg pakaste
6407800015496
Atria Suomi Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
These Sibylla hamburger patties (99% meat content) are of high quality and are ideal for fast-food and barbecue dishes. For the best result, cook your frozen hamburger patties on a grill or a griddle. Once cooked, they should be surface-seasoned, for example, with Sibylla barbecue seasoning. After that, your hamburger is ready to be assembled. Season to your liking and enjoy.
Ainesosat
Beef meat (99 %), salt, black pepper. Origin of beef Finland/Denmark
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
Origin of ingredients
| Beef |
Percentage of ingredient : 99 
Rearing : European Union  |
Nutritional properties
| Free from allergen(s) |
Cereals containing gluten and its derivatives 
Oat and oat products  Barley and barley products  Rye and its derivatives  Spelt and spelt products  Wheat and its derivatives  Fish and their derivatives in the product,  Lupine and their derivatives in the product,  Milk and its derivatives  Almond and almond products  Eggs and their derivatives in the product  Molluscs and its derivatives  Tree nuts and its derivatives  Cashew and cashew products  Hazelnut and hazelnut products  Peanuts and its derivatives  Pistachio and pistachio products  Walnut and walnut products  Sulfur Dioxide and Sulfits  Sesame seeds or its derivatives  Celery or its derivatives  Mustard or its derivatives  Soybeans and its derivatives  Crustaceans and their derivatives  |
| Free From |
Lactose 
Gluten  |
| Energy content (kJ) | 1112  kJ |
| Energy content (kcal) | 266  kcal |
| fat, total | 20  g |
| fatty acids, total saturated | 7.2  g |
| Carbohydrates | 0  g |
| fibre | 0  g |
| Protein | 17  g |
| Salt | 0.6  g |
| Carbohydrates of which lact. | 0  g |
| Brand Name | Sibylla |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Trade Item Regulation Type Code | Animal id health mark |
| Preparation instructions (Fin) | Valmistus pakastettuna. Paista parilalla, kunnes sisälämpötila saavuttaa 70°C. |
| Preparation instructions (Swe) | Tillagas fryst. Stekhäll till en kärntemperatur av 70 °C. |
| Consumer storage instructions (fin) | PAKASTE. Säilytyslämpötila -18 °C tai kylmempi. Ei saa jäädyttää uudelleen sulatuksen jälkeen. |
| Consumer storage instructions (swe) | DJUPFRYST. Förvaringstemperatur -18 °C eller kallare. Får inte frysas på nytt efter upptiningen. |
| Consumer storage instructions (eng) | Storage temperature -18 °C or colder. Do not refreeze after thawing. |
| Minimum storage handling temperature | -25 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Diet type code | Without Pork |





