Atria kyckling crispy filee 4kg/100g frysvara
6407810017138
Atria Suomi Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
These tasty breaded whole chicken filets come pre-cooked and seasoned. They make a good addition to a meal. These Atria Cooked Chicken Crispy Filets are made from Finnish chicken filet and are available frozen in 4 kg packs. Serve these delicious Chicken Filets in chicken buckets or as chicken burger patties.
Ainesosat
Chicken fillet (73 %), water, WHEAT FLOUR, rapeseed oil, iodised salt, spices (paprika, white pepper, turmeric), leavening agent E 500, stabilizers (E 451, E 450), thickening agent (guar gum, xanthan gum), dextrose. Origin of chicken Finland
Origin of product
| Country of manufacture | Finland  |
Origin of ingredients
| Chicken |
Percentage of ingredient : 73 
Rearing : Finland  |
Nutritional properties
| Contains allergen(s) |
Cereals containing gluten and its derivatives 
Wheat and its derivatives  |
| Ei sisällä allergeenia |
Kaura 
Ohra  Ruis  Speltti  Kala  Lupiini  Maito  Mantelit  Muna  Nilviäiset  Pähkinät  Cashewpähkinä  Hasselpähkinä  Maapähkinä  Pistaasipähkinä  Saksanpähkinä  Rikkidioksidi ja sulfiitit  Seesaminsiemenet  Selleri  Sinappi  Äyriäiset  |
| Saattaa sisältää allergeenin | Soijapavut  |
| Sisältää |
Sokereita 
Fosfaatti  |
| Ei sisällä |
Laktoosi 
Maito  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 609  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 160  kcal |
| Rasvaa | 7.3  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.7  g |
| Hiilihydraattia | 6.3  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 0.4  g |
| Ravintokuitua | 0.4  g |
| Proteiinia | 17  g |
| Suolaa | 1.2  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E412 Guarkumi 
E415 Ksantaanikumi  E450 Dinatriumdifosfaatti  E451 Pentanatriumtrifosfaatti  E500 Natriumkarbonaatti  |
| Brand Name | Atria |
| Packaging label | Goods from Finland Blue Swan |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Trade Item Regulation Type Code | Animal id health mark |
| Preparation instructions (Fin) | Ota Crispy fileet sulamaan kylmiöön vuorokausi ennen tarvetta. Friteeraa Kanan Crispy fileet kuumiksi ja rapeiksi 180-asteisessa öljyssä, n. 5-7 min. Tai Kuumenna yhdistelmäuunin kiertoilmatoiminnolla +200 °C sisälämpöön 75 °C, noin 15 minuuttia. |
| Preparation instructions (Swe) | Låt Crispy filéerna tina ett dygn i kylrum före användning. Fritera i 180-gradig olja tills Kyckling Crispy filéerna är heta och knapriga, ca 57 min. Eller Hetta upp med varmluftscirkulation i kombinationsugn +200 °C till innertemperatur 75 °C, ca 15 minuter. |
| Consumer storage instructions (fin) | PAKASTE. Säilytyslämpötila -18 °C tai kylmempi. Ei saa jäädyttää uudelleen sulatuksen jälkeen. |
| Consumer storage instructions (swe) | DJUPFRYST. Förvaringstemperatur -18 °C eller kallare. Får inte frysas på nytt efter upptiningen. |
| Consumer storage instructions (eng) | Storage temperature -18 °C or colder. Do not refreeze after thawing. |
| Minimum storage handling temperature | -25 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Diet type code |
Without Beef
Without Pork |





