HK Minced meat patty 2kg gluten free, frozen
6409100073015
HKFoods Finland Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
2
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Lihaisa ja maukas, perinteinen jauhelihapihvi aterian osaksi tai herkutteluun.
Ainesosat
Finnish meat (pork, beef), water, Finnish potatoes, spices (e.g. onion, garlic, allspice, black pepper, bay leaf), pea protein, vegetable fibre (potato, pea), iodised salt, sugar, flavourings, emulsifier (E322), rapeseed oil.
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Suomi  |
Ainesosien alkuperät
| Porsaanliha |
Ainesosan määrä prosenteissa :  
Syntymäpaikka : Suomi  Kasvatuspaikka : Suomi  Teurastuspaikka : Suomi  Viimeinen valmistuspaikka : Suomi  |
| Nauganliha |
Ainesosan määrä prosenteissa :  
Syntymäpaikka : Suomi  Kasvatuspaikka : Suomi  Teurastuspaikka : Suomi  Viimeinen valmistuspaikka : Suomi  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Ei sisällä |
Laktoosi 
Gluteeni  |
| Sisältää runsaasti | Proteiini  |
| Energiasisältö (kJ) | 1070  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 256  kcal |
| Rasvaa | 17  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 6.6  g |
| Hiilihydraattia | 10  g |
| Ravintokuitua | 1.8  g |
| Proteiinia | 16  g |
| Suolaa | 1.6  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero | E322 Lesitiinit  |
| Brand Name | HK |
| Packaging label | Goods from Finland Blue Swan |
| Tuoteryhmä | Pakaste |
| Pakkaustyyppi | Pussi / kassi |
| Asetuksen tyyppi | Terveysmerkki / Tunnistusmerkki |
| Käsittelyohjeet |
Elintarvike
Pakaste |
| Valmistusohjeet | Uunissa: yhdistelmätoiminnolla 165 °C noin 15 minuuttia. Arvot ovat uunikohtaisia. |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | I ugn: med kombinationsfunktion på 165 °C i ca 15 minuter. Värdena är specifika för ugnen. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Säilytys alle - 18 °C. Sulanutta tuotetta ei saa pakastaa uudelleen. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Förvaring under - 18 °C. Får inte frysas efter upptining. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (englanti) | Storage below -18 °C. Thawed product must not be refrozen. |
| Alin varastointilämpötila | -18 °C |
| Ylin varastointilämpötila | -18 °C |





