Baba falafel original 19g/4kg djupfryst
6430056262888
Baba Foods Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
1
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Tasty chickpea ball made with traditional recipe. Preservative-free, gluten-free and vegan.
Ainesosat
Chickpea 70 % (Canada), onion, herbs (parsley, coriander), potato starch, rapeseed oil, garlic, sea salt, leavening agent (baking soda), cumin, black pepper, psyllium
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Suomi  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Saattaa sisältää allergeenin | Seesaminsiemenet  |
| Ei sisällä |
Säilöntäaine 
Gluteeni  |
| Lähde |
Proteiini 
Kuitu  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 695  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 166  kcal |
| Rasvaa | 5  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.2  g |
| Hiilihydraattia | 24.7  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 0.7  g |
| Ravintokuitua | 4.2  g |
| Proteiinia | 7.9  g |
| Suolaa | 1.2  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero | E500 Natriumkarbonaatti  |
| Brand Name | Baba |
| Storage type | Frozen goods |
| Packaging type code | Box |
| Handling Instructions Code Reference | Frozen product |
| Consumer storage instructions (fin) | Säilytys -18 °C tai alle. |
| Consumer storage instructions (swe) | Förvaringr -18 °C eller kallare. |
| Consumer storage instructions (eng) | Storing -18 °C or colder. |
| Minimum storage handling temperature | -30 °C |
| Maximum storage handling temperature | -18 °C |
| Opened item lifespan (days) | 5 pv |
| Avainsanat (suomi) |
baba
menestysresepti lähi-itä vegepulla vege kasvispyörykkä kasvispulla kasvisruoka falafeli falaffel |
| Avainsanat (eng.) |
baba
success recipe middle east veggie ball veggie vegetable ball vegetable patty vegetarian food falafel |
| Avainsanat (ruotsi) |
veggiebullar
veggie veggie ball middle-eastern |
| Valmistajan GLN | 6430056269993 |
| Valmistajan nimi | Baba Foods Oy |
| Yrityksen nimi | Baba Foods Oy |
| Yrityksen osoite | Asentajankatu 5, 00880 Helsinki |
| Ruokavaliotieto |
Vegaaniruokavalio
Kosher Viljaton ruokavalio |





