Saarioinen Balanssi Tyrni-vaniljakaurapuuro 250g
6412000037926
Saarioinen Oy
Myyntiyksikkö
KPL
ME1 koko:
2
KPL
Alv-%:
13.5%
Toimitus ja saatavuus
Tuotetyyppi:
Tilaustuote
Mikäli haluat ostaa tilaustuotteena olevia tuotteita pienemmissä erissä, ole yhteydessä alueesi myynti- tai pikatukkupäällikköön
Balanssi - feel good about your day. We cooked with heat and for a long time, simmering soft gritty and tasty porridge We seasoned it with sea buckthorn and a touch of vanilla. The fiber in Balanssi porridge comes from oat grain and the porridge is high in fibre. Gentle porridge contains gluten-free oats in many forms. The Sydänmerkki awarded to the product means that the product is a better choice in terms of nutritional content in its own product group. Enjoy rich porridge for breakfast, lunch, snack and evening snack. Vegan. Suitable for vegans. Saarioinen is Finland's most trusted ready meal brand.
Ainesosat
Water, OAT product [water, rapeseed oil, gluten-free OATS, stabilizer (E 472e), thickener (E 415)], gluten-free steel cut whole grain OATS, sea buckthorn 6%, carrot, sugar, gluten-free OAT flakes, gluten-free OAT bran, vanilla sugar (sugar, vanilla, flavouring), iodised salt. Oats 16%.
Tuotteen alkuperä
| Valmistusmaa | Suomi  |
Ravitsemukselliset ominaisuudet
| Sisältää allergeenin | Kaura  |
| Sisältää | Ravintokuitu  |
| Ei sisällä |
Gluteeni 
Laktoosi  |
| Ravintoarvoilmoituksen peruste | 100  g |
| Energiasisältö (kJ) | 454  kJ |
| Energiasisältö (kcal) | 109  kcal |
| Rasvaa | 4.8  g |
| Rasvaa, josta tyydyttyneitä rasvoja | 0.5  g |
| Hiilihydraattia | 13  g |
| Hiilihydraattia, josta sokereita | 4.9  g |
| Ravintokuitua | 2  g |
| Proteiinia | 2.2  g |
| Suolaa | 0.27  g |
| Hiilihydraattia, josta laktoosia | 0  g |
| Lisäaineen nimi / E-numero |
E415 Ksantaanikumi 
E472e Rasvahappojen mono- ja diglyseridien mono- ja diasetyyliviinihappoesterit  |
| Viimeinen valmistuspaikka | Suomi |
| Brand Name | Saarioinen |
| Packaging label |
Goods from Finland Blue Swan
Finnish Heart Symbol |
| Packaging type code | Box |
| Trade Item Regulation Type Code | Animal id health mark |
| Preparation instructions (Fin) | Kuumennus: Tee kalvoon reikiä. 800 W - 2 min. Poista kalvo varovasti repäisemällä. |
| Valmistusohjeet (ruotsi) | Uppvärmning: Stick några hål i folien. 800 W - 2 min. Dra försiktigt loss folien. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (suomi) | Alle +6 °C. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (ruotsi) | Under +6 °C. |
| Säilytys- ja käyttöohjeet kuluttajalle (englanti) | Under +6 °C. |
| Alin varastointilämpötila | 2 °C |
| Ylin varastointilämpötila | 6 °C |
| Avatun tuotteen säilyvyys (päivää) | 1 pv |
| Avainsanat (suomi) |
puuro
kaurapuuro balanssi hyvinvointi kuitu kuitupitoinen hyvää oloa suomalaiset viljat gluteeniton hyvää suomesta tyrni vanilja sydänmerkki maidoton aamupala aamupuuro? vegaaninen |
| Ruokavaliotieto |
Vegaaniruokavalio
Ei sisällä naudanlihaa tai naudanlihavalmisteita Ei sisällä sianlihaa |





